08.05.2021 19:15 | Šport | Futbal

Divoká prestrelka Žiliny proti Trenčínu: Michalovce remizovali s FK Pohronie

Futbalisti MŠK Žilina triumfovali v sobotnom domácom stretnutí 8. kola skupiny o titul vo Fortuna lige nad AS Trenčín 5:3.

Žilinčania sa dostali do vedenia už v 5. minúte zásluhou Ďuriša, ktorý zužitkoval predĺžený center a prekonal Kukučku v trenčianskej bránke. Hostia odpovedali po vyše polhodine hry, keď premenil jedenástku Ikoba. Po zmene strán predviedli domáci gólovú smršť a štyrmi zásahmi za sebou rozhodli o osude duelu.

Krátko po prestávke sa hlavou presadil Kurminowski a ten istý hráč skóroval druhýkrát v zápase po viac než hodine hry, keď dorazil do siete predchádzajúcu strelu Bernáta. V 69. minúte dal štvrtý gól Žiliny hlavičkou Kiwior a o sedem minút neskôr upravil už na 5:1 pre MŠK chvíľu po svojom príchode na trávnik striedajúci Goljan, ktorý skóroval na dva razy po rohovom kope.

Trenčín hral už od 56. minúty bez vylúčeného El Mahdiouiho, stretnutie však "nezabalil" a podarilo sa mu aspoň znížiť. V záverečnej desaťminútovke riadneho hracieho času sa dvakrát zapísal do streleckej listiny striedajúci Čatakovič a stanovil konečný výsledok.

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble v skupine o titul so Spartakom Trnava 0:0.

MŠK Žilina - AS Trenčín 5:3 (1:1)

Góly: 49. a 61. Kurminowski, 5. Ďuriš, 69. Kiwior, 76. Goljan - 80. a 88. Čatakovič, 32. Ikoba (z 11 m)

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - FC Spartak Trnava 0:0

Futbalisti FK Pohronie remizovali v 8. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o udržanie s MFK Zemplín Michalovce 0:0.

Futbalisti MFK Ružomberok remizovali v skupine o udržanie s FK Senica 1:1.

MFK Ružomberok – FK Senica 1:1

Góly: 17. J. Maslo – 36. Košťál

FK Pohronie – MFK Zemplín Michalovce 0:0