12.02. 03:00 Domáce spravodajstvo

Dôchodcu Jozefa úplne dorazil výpis z banky: „Skvelé“ sporenie, za rok mám menej o 143,87 €!

Tvrdí, že ho banka pripravila o peniaze! Jozef Hvozdík (72), ktorý má s manželkou dôchodkové sporenie v Tatra banke, ostal po doručení výpisu z účtu v šoku. Aj keď naň pravidelne prispieva už roky, za ten uplynulý sa mu nepodarilo našetriť ani euro. Naopak, banka mu jeho financie zhodnotila o takmer 140 eur menej, a to všetko bez vysvetlenia. Od spoločnosti chcú s manželkou odísť a podľa pôvodnej zmluvy z roku 2003 môžu účet zrušiť za tri mesiace, banka si ale kladie nové podmienky.
Zdroj:

Diskusia: 4 príspevky

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
scotts
12.2.2019 09:32 | |
+2 -0
Reagovať
"je nutne pozerat sa na sporenie v dlhodobom horizonte" v dlhodobom horizonte sme vsetci mrtvi. :-D :-D :-D
machete53
12.2.2019 08:56 | |
+4 -1
Reagovať
Taký starý človek a dá si usporí do negarantovqneho 3 piliera,to je šialené.banka ho okrasné nič viac.Vseobecne 2 a 3 pilier na sk je podvod.len ľudia to nevedia.upss
blueeyed2
12.2.2019 08:55 | |
+3 -0
Reagovať
Pred rokmi som sa dal prehovoriť do druhého piliera sporenia na dôchodok v zahraničnej finančnej spoločnosti , ktorá na Slovensku lákala množstvo ľudí zaujimavými ponukami. Samotný náš štát sa zaručoval, že sporitelia neprídu o úspory na dôchodok, ba naopak, že sa úspory budú výrazne zhodnocovať. Začal som sporiť a aj zamestnávateľ mi prispieval do sporenia zo zákona určitou sumou. Raz ročne som dostával výpisy z účtu, kde predpokladané nasporené sumy boli výrazne nižšie, ako som predpokladal. V priebehu niekoľkých rokov finančná spoločnosť zmenila dva krát názov, správcovstvo aj podmienky, pretože kolísal finančný trh. Najväčšie prekvapenie prišlo pri mojom odchode do dôchodku, kde som si podľa zmluvy mohol určiť, či si dám nejaké peniaze mesačne vyplácať alebo vyberiem celú sumu naraz. Rozhodol som sa, že vyberiem celú sumu. Jej výška bola nižšia o vyše 25% ako suma, ktorú som si roky šetril a ktorá mala byť na účte. Odôvodnením bol slabý finančný trh, vedenie úspor a ďalšie nezmysli.Som rád, že som nedopadol, ako klienti v BMG Investe, či Horizonte. Pred pár rokmi som sa dal prehovoriť zamestnancom mojej banky, aby som sa dal opäť na šetrenie s 20 eurami mesačne , kde bolo zahrnuté aj moje poistenie, opäť to vyzeralo lákavo, len po roku, pri doručení výšky úspor, som to okamžite ukončil a z usporených peňazí som dostal necelú tretinu peňazí.
per_scop
12.2.2019 06:55 | |
+17 -1
Reagovať
Banda klamárov, čo vám znehodnotí vaše úspory a ešte si nechá za to zaplatiť ! Detto axa. Keby si tie peniaze odkladal do fusakle, tak si ich tam nájde.