18.10. 03:00 Domáce spravodajstvo

Nový Čas vyskúšal stroj, ktorý expresne zvládne trasu Bratislava - Prešov: Takto sa cestuje v lietadle budúcnosti

Nová možnosť dopravy?! Zdĺhavé cestovanie z jedného konca republiky na druhý dáva ľuďom riadne zabrať. Trasa, ktorú teraz Slováci absolvujú zo západu na východ autobusom či vlakom, by sa však mohla zvládnuť v expresnom čase v oblakoch. Nový Čas exkluzívne absolvoval let športovým lietadlom Attack Viper, ktoré by v budúcnosti mohlo mať ešte veľké slovo medzi leteckými velikánmi. Jedinečný stroj totiž dokáže trasu z hlavného mesta do Prešova zvládnuť za priam rekordný čas!
Zdroj:

Diskusia: 3 príspevky

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
789GGG
18.10.2019 10:20 | |
+3 -3
Reagovať
Prečo nespomenul ani jediným slovom výrobcu ? Výrobca je firma TOMARK z Prešova . V tejto firme bolo lietadlo vyvinuté a je tam aj vyrábané. Tento človek z videa s jeho vývojom a výrobou nemá nič spoločné.
Attackviper
18.10.2019 17:01 | |
+2 -1
ATTACK VIPER SD4 je ako prémiový model značky výsledkom spolupráce spoločnosti A1 Attack s prešovskou fabrikou TomarkAERO. A1 Attack je oficiálny dvorný úpravca, vývojár a tiež predajca tohto špičkového produktu. Reportáž sa nesústredila na pôvod lietadla, jeho históriu, ani na R&D tím, ale na fenomenálne vlastnosti stroja a jeho využitie. Ing. Dick Kvetňanský je v titulkoch korektne uvádzaný ako pilot a známy automobilový konštruktér
inasman
20.10.2019 19:17 | |
+0 -0
Attackviper ... nedá sa odpovedať priamo tak odpovedám takto. Je úplne jedno na čo sa sústredila reportáž ... je to jednoznačne "parazitovanie", ak sa v reportáži nespomenul výrobca. Ten do tohto stroja vložil mnoho vývoja, nespočetné množstvo skúšok a na záver samozrejme vyrobil ho ... a tak do tohto stroja určite vložil omnoho viacej ako Vaša firma. Toto bola verejná prezentácia a tak by bolo prinajmenšom slušné zverejniť tieto skutočnosti.