04.05.2021 07:14 | Šport | Hokej

Montreal bližšie k play off, Sekerov Dallas prehral

Hokejisti New Yorku Rangers sa v tejto sezóne NHL nepredstavia v play off. V pondelkovom zápase prehrali na svojom ľade s Washingtonom 3:6 a tri stretnutia pred koncom základnej časti strácajú na postup deväť bodov.

Do zostavy Washingtonu sa po štyroch dueloch vrátil Alexander Ovečkin, no príliš dlho si nezahral, absolvoval jediné striedanie a po 39 sekundách odstúpil zo zápasu. Slovenský obranca Zdeno Chára odohral za Caps 17:23 minúty.

Sezóna sa po základnej časti skončí aj pre Chicago, ktoré podľahlo Caroline 2:5. Hetrikom sa blysol Sebastian Aho a potiahol Hurricanes k jedenástemu zápasu bez prehry v riadnom hracom čase za sebou.

Hráči Montrealu sa opäť priblížili k play off, keď zdolali Toronto 3:2 po predĺžení. V tabuľke Severnej divízie sú na postupovej štvrtej priečke s desaťbodovým náskokom pred Calgary, ktoré má zápas k dobru. Duel opäť rozhodol Cole Caufield a stal sa iba tretím hráčom v histórii profiligy, ktorý strelil svoje úvodné dva góly v NHL v predĺžení. V zostave Montrealu opäť chýbal zranený Tomáš Tatar.

Dallas prehral na ľade Floridy 4:5 po predĺžení. Andrej Sekera odohral za hostí 17:17 minúty a mal mínusový bod.

Ústrednou postavou duelu Edmontonu vo Vancouveri bol Connor McDavid. Kapitán Oilers strelil dva góly a pridal aj dve asistencie a pomohol hosťom k výhre 5:3. V tejto sezóne má na konte 91 bodov (31+60) a je suverénnym lídrom produktivity. Druhý je jeho spoluhráč Leon Draisaitl so 73 bodmi (24+49). Nemecký útočník si na ľade Canucks pripísal dve asistencie.

Colorado uspelo na ľade San Jose 5:4 pp, hoci ešte v 49. minúte prehrávalo 2:4. V drese "žralokov" sa predstavil Christián Jaroš, odohral 10:44 minúty a mal plusový bod.

Výsledky:

BUFFALO SABRES - NEW YORK ISLANDERS 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
35. Tage Thompson (Bryson, Ristolainen), 52. Asplund (Reinhart, Tage Thompson), 56. Reinhart (Ristolainen), 60. Reinhart – 10. Pelech (Bailey, Beauvillier), 31. Wahlstrom (Pelech, Palmieri). Brankári: Houser - Varlamov, strely na bránku: 40:36.

CAROLINA HURRICANES - CHICAGO BLACKHAWKS 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
7. Hamilton (Trocheck, Foegele), 14. Nečas (Trocheck, Bean), 25. Aho (Švečnikov, Skjei), 30. Aho (Hamilton, Staal), 59. Aho (Fast) – 39. Mitchell (Strome, Kubalík), 55. DeBrincat (Kubalík). Brankári: Nedeljkovic - Subban (30. Delia), strely na bránku: 38:17.

COLUMBUS BLUE JACKETS - NASHVILLE PREDATORS 3:4 pp (0:0, 0:3, 3:0 - 0:1)
42. Bemström (Roslovic, Del Zotto), 48. Bemström (Grigorenko, Del Zotto), 56. Bemström (Jones, Roslovic) – 30. Forsberg (Ellis, Johansen), 32. Johansen (Tolvanen, Forsberg), 40. Josi (Ellis, Cousins), 64. Josi (Haula, Järnkrok). Brankári: Merzlikinš - Saros, strely na bránku: 32:28.

FLORIDA PANTHERS - DALLAS STARS 5:4 pp (3:2, 1:0, 0:2 - 1:0)
2. Huberdeau (Tippett, Yandle), 3. Gusev (Montour), 15. Weegar (Tippett, Denisenko), 21. Forsling (Denisenko, Barkov), 63. Barkov (Yandle, Weegar) – 13. Pavelski (Hintz, Robertson), 18. Hintz, 44. Kiviranta (Kero, Oleksiak), 45. Seguin (Gurianov). Brankári: Knight - Chudobin (21. Oettinger), strely na bránku: 43:29.

MONTREAL CANADIENS - TORONTO MAPLE LEAFS 3:2 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
22. Toffoli (Suzuki, Petry), 60. Danault (Suzuki, Petry), 65. Caufield (Petry, Suzuki) – 5. Rielly (Galchenyuk, Nylander), 38. Matthews (Muzzin, Thornton). Brankári: Allen - Campbell, strely na bránku: 23:29.

NEW JERSEY DEVILS - BOSTON BRUINS 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
30. Ritchie (Zbořil, Kuraly), 38. Bergeron (Marchand), 58. Grzelcyk (Marchand, Bergeron). Brankári: Wedgewood - Rask, strely na bránku: 20:42.

NEW YORK RANGERS - WASHINGTON CAPITALS 3:6 (1:2, 2:1, 0:3)
18. Zibanejad (Panarin, Bučnevič), 23. Zibanejad (Strome, Panarin), 25. Kakko (Lafreniere, Rooney) – 15. Dowd (Hagelin, Hathaway), 16. Sheary (Raffl, Wilson), 39. Hathaway (Dowd), 45. Sprong, 52. Bäckström (Raffl, Jensen), 59. Wilson (Carlson). Brankári: Šesťorkin - Vaněček, strely na bránku: 26:40.

OTTAWA SENATORS - WINNIPEG JETS 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
12. Brown (Paul), 59. Zajcev (Batherson, Brown) – 50. Morrissey (Pionk, Wheeler). Brankári: Gustavsson - Brossoit, strely na bránku: 18:29.

PHILADELPHIA FLYERS - PITTSBURGH PENGUINS 7:2 (3:0, 1:0, 3:2)
6. Hayes (Farabee, Voráček), 15. Gostisbehere (Konecny, Giroux), 16. Giroux (Konecny, Couturier), 28. Allison (Laughton, Gostisbehere), 52. Farabee (Voráček, Sanheim), 58. Giroux, 59. Hägg (Farabee, Voráček) – 43. Crosby (Letang, Malkin), 49. Zucker (Marino, Kapanen). Brankári: Lyon - DeSmith (41. Jarry), strely na bránku: 45:37.

MINNESOTA WILD - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 6:5 (2:3, 1:2, 3:0)
4. Eriksson Ek (Spurgeon), 8. Bonino (Dumba, Brodin), 29. Bonino (Spurgeon, Kaprizov), 51. Fiala (Bonino, Rask), 59. Kaprizov (Fiala), 59. Brodin (Foligno, Greenway) – 5. Theodore (Stone, McNabb), 7. Martinez (Smith, Karlsson), 13. Tuch (Krebs, Roy), 27. Stone (Stephenson), 37. Marchessault (Martinez, Karlsson). Brankári: Talbot - Lehner, strely na bránku: 32:32.

ST. LOUIS BLUES - ANAHEIM DUCKS 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
26. Schenn (Schwartz, Faulk), 43. Bortuzzo (Kyrou, Thomas), 60. O'Reilly (Perron, Faulk) – 27. Getzlaf. Brankári: Binnington - Gibson, strely na bránku: 32:20.

ARIZONA COYOTES - LOS ANGELES KINGS 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
18. Dvorak (Crouse, Fischer), 21. Chychrun (Garland, Goligoski) – 18. Moore, 28. Kopitar (Kempe, Brown), 34. Iafallo (Doughty, Kopitar). Brankári: Kuemper - Quick (41. Petersen), strely na bránku: 34:25.

VANCOUVER CANUCKS - EDMONTON OILERS 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)
14. Schmidt (Miller, Höglander), 38. Boeser, 57. Boeser (Horvat) – 4. Puljujärvi (McDavid, Draisaitl), 21. Barrie (Puljujärvi, McDavid), 37. McDavid, 40. Kahun (Kulikov, Nugent-Hopkins), 59. McDavid (Draisaitl, Khaira). Brankári: Holtby - Koskinen, strely na bránku: 23:32.

SAN JOSE SHARKS - COLORADO AVALANCHE 4:5 pp (1:1, 2:0, 1:3 - 0:1)
4. Kane, 22. Hertl, 28. Kane (Barabanov, Hertl), 44. Meier (Burns, Ferraro) – 6. Rantanen (MacKinnon, Landeskog), 42. Ničuškin (Burakovsky, Graves), 49. Landeskog (MacKinnon), 57. Kadri, 61. Burakovsky (Makar, Rantanen). Brankári: Jones - Grubauer, strely na bránku: 27:31.