13.09. 13:00 Domáce spravodajstvo

Rodičia malých anjelikov u ministra spravodlivosti: Naše detičky mohli ešte žiť!

V stredu ráno navštívili rodičia šiestich detí, ktoré umreli v nemocniciach, ministra spravodlivosti. Zúfalé matky a otcovia tvrdia, že nebyť nedostatočnej zdravotnej starostlivosti, ich detičky dnes mohli byť s nimi, usmievať sa a tešiť sa zo života. A hoci vedia, že ich anjelikov im už nikto nevráti, chcú pre seba aj ostatných rodičov len jediné - spravodlivosť.
Zdroj:

Diskusia: 3 príspevky

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
vanns
13.9.2018 08:27 | |
+18 -0
Reagovať
Lekári sa boja zdravotníckych poisťovní a zamestnávateľov a majiteľov zdravotníckych zariadení, preto šetria pri poskytovaní lekárskej starostlivosti na liekoch i úkonoch, nechcú "zbytočne" operovať, nechcú robiť "zbytočné" cisárske rezy, hoci dieťa má 4 kg a viac a pôrod viazne, viď posledný prípad úmrtia treťorodičky, ktorú nechali plakať, prosiť a umrieť, lebo nemala silu porodiť dieťa o váhe 4,65 kg, mali by sa báť aj spravodlivosti a v prípade takého preukázaného zanedbania zdravotnej starostlivosti by mali čeliť postihom finančným, trestným ako i morálnym - zákazom vykonávania lekárskej činnosti Inak bude zbytočných úmrtí pribúdať.
Catherine224
13.9.2018 07:50 | |
+4 -1
Reagovať
Minister spravodlivosti asi nevie čo hovorí, mal byť radšej ticho a prijať protest s empatiou a prísľubom vykonania spravodlivosti, lebo to, čo hovorí je nonsens. A čo tato spoločnosť urobila v oblasti zdravotníctva je tragické. TRAGICKE.
vanns
13.9.2018 07:39 | |
+7 -0
Reagovať
Toto je smutné, vážne, tragické. Nemalo by sa to zamiesť pod koberec. Kvalita zdravotníctva ohľadom diagnostiky je u lekárov neskutočne slabá. Mnoho pracovníkov v nemocniciach je tak preťažených, že po dvadsiatich rokoch práce sú úplne vyhorení, nie je im to jedno preto, že sú cynickí, ale sú úplne vyčerpaní fyzicky i psychicky - a potom tam majú hlavné slovo všelijakí drzí a bezohľadní lekári a sestry.